766464686786977
Loading...

Cinemalaya 2014 Complete Screening Schedule




Opening Film: “DOCUMENTED”, a documentary film by Jose Antonio Vargas

Date: August 1 (Friday)
Venue: CCP Main Theater
(Free Admission, to be screened after the Opening Ceremonies at 6:00 PM)

Click here for the complete list of entries and their trailers.

AUGUST 2 (SATURDAY):

CCP Main Theater:
12:45 PM – 1ST KO SI 3RD
3:30 PM – ASINTADO
6:15 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER
9:00 PM – HUSTISYA

CCP Little Theater:
12:45 PM – HARI NG TONDO
3:30 PM – KASAL
6:15 PM – THE JANITOR
9:00 PM – MARIQUINA

CCP Studio Theater:
10:00 AM – SHORTS “B”
12:45 PM – SHORTS “A”
3:30 PM – SEPARADOS
6:15 PM – DAGITAB
9:00 PM – RONDA

CCP MKP Hall:
12:45 PM – SUNDALONG KANIN
3:30 PM – # Y
6:15 PM – CHILDREN’S SHOW
9:00 PM – BWAYA

CCP Dream Theater:
12:45 PM – Gawad CCP 2013 Winners 2013 -- ANIMATION AND EXPERIMENTAL (Ani / Harvest)
3:30 PM – Cinemalaya Retrospective (Shorts “A”):
ROLYO by Alvin Yapan (2007Best Short Film)
MANSYON by Joel Ruiz (2005 Best Short Film)
VICTOR by Jarell Serencio(2012 Best Short Film)
BONSAI by Borgy Torre (2009 Best Short Film)
WAG KANG TITINGIN by Pam Miras (2010 Best Short Film)

6:15 PM – SEARCHING OELLA by Jonah Añonuevo Lim, Gerone Centeno, Ivan Dale Sandiongco, Hannah Bernadette Santos (Philippine Premieres)
9:00 PM – SONATA by Peque Gallaga & Lore Reyes, FDCP Sineng Pambansa (Ani / Harvest)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM – HUSTISYA
4:00 PM – # Y
6:30 PM – ASINTADO
9:00 PM – MARIQUINA

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM -- HUSTISYA
4:00 PM -- # Y
6:30 PM – ASINTADO
9:00 PM – MARIQUINA

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – SHORTS “B”
4:00 PM -- THE JANITOR
6:30 PM – DAGITAB
9:00 PM – SHORTS “A”

Fairview Terraces Cinema 5:
6:30 PM – SEPARADOS
9:00 PM – MAUBAN: ANG RESIKO by Lem Lorca (Philippine Premieres)

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – BWAYA
4:00 PM -- KASAL
6:30 PM – SUNDALONG KANIN
9:00 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – HARI NG TONDO
6:30 PM – 1ST KO SI 3RD
9:00 PM – CHILDREN’S SHOW

AUGUST 3 (SUNDAY):

CCP Main Theater:
12:45 PM – DAGITAB
3:30 PM – RONDA
6:15 PM – CHILDREN’S SHOW
9:00 PM – SEPARADOS

CCP Little Theater:
12:45 PM – BWAYA
3:30 PM – # Y
6:15 PM – SHORTS “A”
9:00 PM – KEEP ON BELIEVIN’: EVERYMAN’S JOURNEY by Ramona Diaz (Pinoy Pride: Philippine Documentaries)

CCP Studio Theater:
12:45 PM – THE JANITOR
3:30 PM – MARIQUINA
6:15 PM – 1ST KO SI 3RD
9:00 PM – SUNDALONG KANIN

CCP MKP Hall:
12:45 PM – HUSTISYA
3:30 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER
6:15 PM – SHORTS “B”
9:00 PM – ASINTADO

CCP Dream Theater:
12:45 PM – Gawad CCP 2013 Winners -- SHORT FEATURE (Ani / Harvest)
3:30 PM – KAPAMPANGAN CINEMA MOVEMENT SHORTS:
U.S.F.A. by Jason Paul Laxamana
LISYUN QNG GEOGRAFIA by Petersen Vargas
CABATINGAN by Brianne Amparado
MATWANG DALAGA by Carlo Catu
6:15 PM – PEPOT ARTISTA by Clodualdo del Mundo, Jr. -- 2005 Best Film (Cinemalaya Retrospective)
9:00 PM – TULAD NG DATI by Mike Sandejas – 2006 Best Film (Cinemalaya Retrospective)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM – CHILDREN’S SHOW
4:00 PM – SUNDALONG KANIN
6:30 PM – KASAL
9:00 PM – SHORTS “B”

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM – CHILDREN’S SHOW
4:00 PM – SUNDALONG KANIN
6:30 PM – KASAL
9:00 PM -- SHORTS “B”

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – SEPARADOS
6:30 PM – MARIQUINA
9:00 PM -- 1ST KO SI 3RD

Fairview Terraces Cinema 5:
1:30 PM – ASINTADO
4:00 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER
6:30 PM – HUSTISYA
9:00 PM – DAGITAB

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – HARI NG TONDO
4:00 PM -- # Y
6:30 PM -- HUSTISYA
9:00 PM – SHORTS “A”

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – SHORTS “B”
4:00 PM – DAGITAB
6:30 PM – THE JANITOR
9:00 PM – BWAYA

_________________________

AUGUST 4 (MONDAY):

CCP Main Theater:
12:45 PM – HARI NG TONDO
3:30 PM – SHORTS “B”
6:15 PM -- THE JANITOR
9:00 PM – MARIQUINA

CCP Little Theater:
12:45 PM – PANG-ALAY: ANG PAGBABALIK SA TAWI-TAWI by Nanette Matilac (Pinoy Pride: Philippine Documentaries)
3:30 PM -- SUNDALONG KANIN
6:15 PM – NORTE, HANGGANAN NG KASAYSAYAN by Lav Diaz (Special Screening)

CCP Studio Theater:
12:45 PM -- K'NA, THE DREAMWEAVER
3:30 PM – KASAL
6:15 PM – SHORTS “B”
9:00 PM – ASINTADO

CCP MKP Hall:
12:45 PM – RONDA
3:30 PM – DAGITAB
6:15 pm – SHORTS “A”
9:00 PM – 1ST KO SI 3RD

CCP Dream Theater:
12:45 PM – Gawad CCP 2013 Winners – DOCUMENTARY (Ani / Harvest)
3:30 PM – TRIBU by Jim Libiran -- 2007 Best Film (Cinemalaya Retrospective)
6:15 PM – JAY by Francis Xavier Pasion -- 2008 Best Film (Cinemalaya Retrospective)
9:00 PM – LAST SUPPER NO. 3 by Veronica Velasco -- 2009 Best Film (Cinemalaya Retrospective)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM – K'NA, THE DREAMWEAVER
4:00 PM – HARI NG TONDO
6:30 PM -- THE JANITOR
9:00 PM – SEPARADOS

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM – K'NA, THE DREAMWEAVER
4:00 PM – HARI NG TONDO
6:30 PM -- THE JANITOR
9:00 PM – SEPARADOS

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – ASINTADO
4:00 PM -- SUNDALONG KANIN
6:30 PM – KASAL
9:00 PM – BWAYA

Fairview Terraces Cinema 5:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – THE JANITOR
6:30 PM – CHILDREN’S SHOW
9:00 PM – KASAL

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – CHILDREN’S SHOW
4:00 PM --1ST KO SI 3RD
6:30 PM – SEPARADOS
9:00 PM – DAGITAB

Trinoma Cinema 4:
1:30PM – HUSTISYA
4:00 PM – MARIQUINA
6:30 PM -- SUNDALONG KANIN
9:00 PM -- # Y

_________________________

AUGUST 5 (TUESDAY):

CCP Main Theater:
12:45 PM – SUNDALONG KANIN
3:30 PM – SHORTS “A”
6:15 PM – BWAYA
9:00 PM – KASAL

CCP Little Theater:
9:00 AM to 5:00 PM – CINEMALAYA FORUM
6:15 PM – 1ST KO SI 3RD
9:00 PM – ASINTADO

CCP Studio Theater:
12:45 PM – # Y
3:30 PM – ASINTADO
6:15 PM – CHILDREN’S SHOW
9:00 PM – HUSTISYA

CCP MKP Hall:
12:45 PM – MARIQUINA
3:30 PM – SEPARADOS
6:15 PM – KASAL
9:00 PM – THE JANITOR

CCP Dream Theater:
12:45 PM – JEEPNEY by Esy Casey (Pinoy Pride: Philippine Documentaries)
3:30 PM – Cinemalaya Retrospective (Shorts “B”):
ANDONG by Milo Tolentino (2008 Best Short Film, Best Screenplay)
ORASYON by Milo Tolentino (2006 Best Short Film)
WALANG KATAPUSANG KWARTO by Emerson Reyes (2011 Best Short Film, Best Screenplay)
HOUSEBAND’S WIFE by Paolo O’Hara (2013 Best Short Film, Best Screenplay)

6:15 PM – HALAW by Sheron Dayoc -- 2010 Best Film, Best Director/ New Breed (Cinemalaya Retrospective)
9:00 PM – BADIL by Chito Roño, FDCP Sineng Pambansa (Ani / Harvest)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – DAGITAB
6:30 PM – HUSTISYA
9:00 PM – BWAYA

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – DAGITAB
6:30 PM – HUSTISYA
9:00 PM – BWAYA

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM -- HARI NG TONDO
4:00 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER
6:30 PM – CHILDREN’S SHOW
9:00 PM -- # Y

Fairview Terraces Cinema 5:
1:30 PM – SHORTS “B”
4:00 PM -- 1ST KO SI 3RD
6:30 PM – MARIQUINA
9:00 PM – SUNDALONG KANIN

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – ASINTADO
6:30 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER
9:00 PM -- THE JANITOR

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – SHORTS “A”
4:00 PM – KASAL
6:30 PM --1ST KO SI 3RD
9:00 PM – SEPARADOS

_________________________

AUGUST 6 (WEDNESDAY):

CCP Main Theater:
12:45 PM -- HUSTISYA
3:30 PM -- K’NA, THE DREAMWEAVER
6:15 PM – HARI NG TONDO
9:00 PM – # Y

CCP Little Theater:

9:00 AM to 2:30 PM – CINEMALAYA FORUM
3:30 PM – RONDA
6:15 PM – SHORTS “B”
9:00 PM – ILOILO by Anthony Chen (Special Screening)

CCP Studio Theater:
12:45 PM – 1ST KO SI 3RD
3:30 PM – SHORTS “A”
6:15 PM -- THE JANITOR
9:00 PM – DAGITAB

CCP MKP Hall:
12:45 PM – HARI NG TONDO
3:30 PM – BWAYA
6:15 PM – SUNDALONG KANIN
9:00 PM – CHILDREN’S SHOW

CCP Dream Theater:
12:45 PM – DUNGKOY -- Cris Sto. Domingo, Executive Producer / ULILANG LUBOS -- Joseph Israel Laban, Exec. Producer/ Director (Pinoy Pride: Philippine Documentaries)
3:30 PM – DONOR by Mark Meily -- 2010 Best Film/ Directors Showcase (Cinemalaya Retrospective)
6:15 PM – ANG BABAE SA SEPTIC TANK by Marlon Rivera -- 2011 Best Film, Best Director/ New Breed (Cinemalaya Retrospective)
9:00 PM – BISPERAS (EVE) by Jeffrey Jeturian -- 2011 Best Film / Directors Showcase (Cinemalaya Retrospective)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM – 1ST KO SI 3RD
4:00 PM – SHORTS “A”
6:30 PM – BWAYA
9:00 PM – KASAL

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM --1ST KO SI 3RD
4:00 PM – SHORTS “A”
6:30 PM – BWAYA
9:00 PM – KASAL

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – HUSTISYA
4:00 PM – DAGITAB
6:30 PM – SEPARADOS
9:00 PM -- THE JANITOR

Fairview Terraces Cinema 5:
1:30 PM – SHORTS “A”
4:00 PM – BWAYA
6:30 PM -- # Y
9:00 PM -- HARI NG TONDO

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – SHORTS “B”
4:00 PM – MARIQUINA
6:30 PM – BWAYA
9:00 PM – SUNDALONG KANIN

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – CHILDREN’S SHOW
4:00 PM – RONDA
6:30 PM – ASINTADO
9:00 PM -- K’NA, THE DREAMWEAVER

_________________________

AUGUST 7 (THURSDAY):

CCP Main Theater:
10:00 AM – SEPARADOS
12:45 PM – CHILDREN’S SHOW
3:30 PM -- THE JANITOR
6:15 PM – SUNDALONG KANIN
9:00 PM – RONDA

CCP Little Theater:
12:45 PM – BALANGAY VOYAGE by Minda Ponce-Rodriguez (Pinoy Pride: Philippine Documentaries)
3:30 PM – DAGITAB
6:15 PM – EDNA by Ronnie Lazaro (Philippine Premieres)
9:00 PM – VIRGIN PEOPLE by Celso Ad Castillo (Special Screening)

CCP Studio Theater:
12:45 PM -- HUSTISYA
3:30 PM – K'NA, THE DREAMWEAVER
6:15 PM – HARI NG TONDO
9:00 PM – BWAYA

CCP MKP Hall:
12:45 PM – SHORTS “A”
3:30 PM – MARIQUINA
6:15 PM – # Y
9:00 PM – KASAL

CCP Dream Theater:
12:45 PM – Kid’s Treat (Shorts “A”):
MY PET by Ana Bigornia (2008 Special Jury Prize)
HANAPBUHAY by Henry Frejas (2011 Special Jury Prize)
NINEBALL by Enrico Aragon (2007 Special Jury Prize)
ANG PAGHIHINTAY SA BULONG by Sigrid Andrea Bernardo (2012 Best Screenplay)

3:30 PM – DIABLO by Mes De Guzman -- 2012 Best Film, Best Director/ New Breed (Cinemalaya Retrospective)
6:15 PM – LAURIANA by Mel Chionglo, FDCP Sineng Pambansa (Ani / Harvest)
9:00 PM – POSAS (SHACKLED) by Lawrence Fajardo -- 2012 Best Film/ Directors Showcase (Cinemalaya Retrospective)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM -- SEPARADOS
4:00 PM -- CHILDREN’S SHOW
6:30 PM – MARIQUINA
9:00 PM – ASINTADO

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM -- SEPARADOS
4:00 PM -- CHILDREN’S SHOW
6:30 PM – MARIQUINA
9:00 PM – ASINTADO

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – SUNDALONG KANIN
4:00 PM – KASAL
6:30 PM -- 1ST KO SI 3RD
9:00 PM -- # Y

Fairview Terraces Cinema 5:
1:30 PM -- K'NA, THE DREAMWEAVER
4:00 PM – HARI NG TONDO
6:30 PM -- SEPARADOS
9:00 PM – HUSTISYA

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – SHORTS “A”
4:00 PM -- HUSTISYA
6:30 PM – KASAL
9:00 PM – RONDA

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – DAGITAB
4:00 PM – SHORTS “B”
6:30 PM – BWAYA
9:00 PM -- THE JANITOR

_________________________

AUGUST 8 (FRIDAY):

CCP Main Theater:
10:00 AM – KASAL
12:45 PM – MARIQUINA
3:30 PM – BWAYA
6:15 PM – DAGITAB
9:00 PM – 1ST KO SI 3RD

CCP Little Theater:
12:45 PM – MEMORIES OF OVER DEVELOPMENT (UNANG BALIKBAYAN) by Kidlat Tahimik (Philippine Premieres)
3:30 PM – CHILDREN’S SHOW
6:15 PM – HUSTISYA
9:00 PM – DEATH MARCH by Adolfo Alix, Jr. (Special Screening)

CCP Studio Theater:
10:00 AM – HARI NG TONDO
12:45 PM – SUNDALONG KANIN
3:30 PM – RONDA
6:15 PM – # Y
9:00 PM – KASAL

CCP MKP Hall:
10:00 AM – SHORTS “B”
12:45 PM – SEPARADOS
3:30 PM – ASINTADO
6:15 PM – THE JANITOR
9:00 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER

CCP Dream Theater:
12:45 PM – Kid’s Treat (Shorts “B”):
ANDONG by Milo Tolentino (2008 Best Short Film, Best Screenplay)
“P” by Milo Tolentino (2010 Special Jury Prize, Best Director)
NIÑO BONITO by Milo Tolentino (2011 Best Director)
BLOGOG by Milo Tolentino (2009 Special Jury Prize)

3:30 PM – KWENTONG GILAS (Sports Documentary) (Pinoy Pride: Philippine Documentaries)
6:15 PM – TRANSIT by Hannah Espia -- 2013 Best Film, Best Director/ New Breed (Cinemalaya Retrospective)
9:00 PM – SANA DATI by Jerrold Tarog -- 2013 Best Film, Best Director/ Directors Showcase (Cinemalaya Retrospective)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – SHORTS “B”
6:30 PM – HARI NG TONDO
9:00 PM – SUNDALONG KANIN

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM – RONDA
4:00 PM – SHORTS “B”
6:30 PM – HARI NG TONDO
9:00 PM – SUNDALONG KANIN

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – BWAYA
4:00 PM – MARIQUINA
6:30 PM – K’NA, THE DREAMWEAVER
9:00 PM – HUSTISYA

Fairview Terraces Cinema 5:
1:30 PM – CHILDREN’S SHOW
4:00 PM – ASINTADO
6:30 PM – THE JANITOR
9:00 PM – DAGITAB

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – THE JANITOR
4:00 PM –1ST KO SI 3RD
6:30 PM – MARIQUINA
9:00 PM – HARI NG TONDO

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – SEPARADOS
4:00 PM – SHORTS “A”
6:30 PM -- # Y
9:00 PM – KASAL

_________________________

AUGUST 9 (SATURDAY):

CCP Main Theater:
10:00 AM – SHORTS “B”
12:45 PM – SHORTS “A”
3:30 PM – # Y
6:15 PM – ASINTADO
9:00 PM – A THIEF, A KID, AND A KILLER by Nathan Adolfson (Closing Film)

CCP Little Theater:
12:45 PM -- K'NA, THE DREAMWEAVER
3:30 PM – SEPARADOS
6:15 PM – MAUBAN: ANG RESIKO by Lem Lorca (Philippine Premieres)
9:00 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)

CCP Studio Theater:
10:00 AM – MARIQUINA
12:45 PM – BWAYA
3:30 PM – SEPARADOS
6:15 PM – CHILDREN’S SHOW
9:00 PM – UNFRIEND by Joselito Altarejos (Ani / Harvest)

CCP MKP Hall:
10:00 AM – DAGITAB
12:45 PM – 1ST KO SI 3RD
3:30 PM – HARI NG TONDO
6:15 PM – RONDA
9:00 PM – HUSTISYA

CCP Dream Theater:
12:45 PM – Kid’s Treat (Shorts “A”):
MY PET by Ana Bigornia (2008 Special Jury Prize)
HANAPBUHAY by Henry Frejas (2011 Special Jury Prize)
NINEBALL by Enrico Aragon (2007 Special Jury Prize)
ANG PAGHIHINTAY SA BULONG by Sigrid Andrea Bernardo (2012 Best Screenplay)

3:30 PM -- Kids Treat (Shorts “B”):
ANDONG by Milo Tolentino (2008 Best Short Film, Best Screenplay)
“P” by Milo Tolentino (2010 Special Jury Prize, Best Director)
NIÑO BONITO by Milo Tolentino (2011 Best Director)
BLOGOG by Milo Tolentino (2009 Special Jury Prize)

6:15 PM – ANG KABABAIHAN NG MALOLOS (WOMEN OF MALOLOS) by Sari and Kiri Dalena (Ani / Harvest)
9:00 PM – BAMBOO FLOWERS by MaryoJ. Delos Reyes, FDCP Sineng Pambansa (Ani / Harvest)

Alabang Town Center Cinema 4:
1:30 PM – THE JANITOR
4:00 PM – SHORTS “A”
6:30 PM – 1ST KO SI 3RD
9:00 PM – # Y

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM – THE JANITOR
4:00 PM – SHORTS “A”
6:30 PM -- 1ST KO SI 3RD
9:00 PM -- # Y

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – SHORTS “A”
4:00 PM – ASINTADO
6:30 PM – HARI NG TONDO
9:00 PM – SHORTS “B”

Fairview Terraces Cinema 5:
11:00 AM – MARIQUINA
1:30 PM – SUNDALONG KANIN
4:00 PM – KASAL
6:30 PM – RONDA
9:00 PM – BWAYA

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – CHILDREN’S SHOW
4:00 PM – SEPARADOS
6:30 PM – DAGITAB
9:00 PM – SHORTS “B”

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – ASINTADO
4:00 PM – K'NA, THE DREAMWEAVER
6:30 PM – HUSTISYA
9:00 PM – HARI NG TONDO
_________________________

AUGUST 10 (SUNDAY):

CCP Little Theater:
12:45 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)
3:30 PM – (BOX OFFICE HIT – DIRECTORS SHOWCASE)

Alabang Town Center:
1:30 PM – DAGITAB
4:00 PM -- K'NA, THE DREAMWEAVER
6:30 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)
9:00 PM – (BOX OFFICE HIT – DIRECTORS SHOWCASE)

Greenbelt 3 Cinema 4:
1:30 PM – DAGITAB
4:00 PM -- K'NA, THE DREAMWEAVER
6:30 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)
9:00 PM – (BOX OFFICE HIT – DIRECTORS SHOWCASE)

Greenbelt 3 Cinema 5:
1:30 PM – CHILDREN’S SHOW
4:00 PM – RONDA
6:30 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)
9:00 PM – (BOX OFFICE HIT – DIRECTORS SHOWCASE)

Fairview Terraces Cinema 5:
11:00 AM -- # Y
1:30 PM – 1ST KO SI 3RD
4:00 PM – SHORTS “B”
6:30 PM – SHORTS “A”
9:00 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)

Trinoma Cinema 1:
1:30 PM – ASINTADO
4:00 PM -- # Y
6:30 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)
9:00 PM – (BOX OFFICE HIT – DIRECTORS SHOWCASE)

Trinoma Cinema 4:
1:30 PM – MARIKINA
4:00 PM – SUNDALONG KANIN
6:30 PM – (BOX OFFICE HIT – NEW BREED)
9:00 PM – (BOX OFFICE HIT – DIRECTORS SHOWCASE)

Ticket Price - P150 per head per screening

Discounts
50% for Students
20% for Senior Citizens and PWD
20% for Government and Military Personnel

Source
Click here for the complete list of entries and their trailers.



Film 5101504706177869742

Post a Comment

emo-but-icon

Home item

Follow by Email